Domů » Novinky » Pozdrav z Liliensteinu

Pozdrav z Liliensteinu

Ahoj, dnes bych se s Vámi ráda podělila o můj ranní, tedy spíš ještě noční zážitek z jednoho letního víkendu. Předpověď slibovala mlhavé jasné ráno, tak jsem neváhala nařídit budíka na nekřesťanskou hodinu.

Vzbudila jsem se již v 1:34, někde v chalupě šramotila myš. Co tam pohledávala takhle v létě nevím, ale myslím, že se začala připravovala na podzim, který panoval o pár hodin později... Převalovala jsem se v posteli do 1:50, kdy se ozval budík :-)

Hvězdy a měsíc svítily a asi ve 2:05 jsem vyrazila směr Saské Švýcarsko, namířeno jsem měla na Kleiner Winterberg... Na tuto vyhlídku se chystám už dlouho, byť je to místo fotograficky profláklé, tak je krásné. A na focení jsem tam ještě nebyla... :(

Po přejetí posledního hřebenu směrem k Labi se objevila mlha hustá, že by se dala krájet, tak jsem měla radost jak mi to ráno pěkně vyjde. Na hranicích s Německem mě zastavila německá policejní hlídka, asi se divili, kterej blázen k nim takto v noci jede... naštěstí jen rutinní kontrola a hned jsem jela dál. Navigace mi ukazovala pouhých 250 m do cíle - tedy parkoviště u Křinice, když se objevil padlý mohutný strom přes cestu. Bohužel se nedalo nic dělat, musela jsem to otočit a jet zpět. Nejbližší parkoviště 2 km a to bych už do východu na Kleiner Winterberg nedala. I tak jsem to měla ťip ťop načasované.

Začala jsem rychle přemýšlet o nějakém místě, kam se dá dojet a jít jen kousek cesty na nějakou vyhlídku, v hlavě jsem měla buď Vysokou Lípu anebo Bastei. A když už jsem byla v tom Německu, tak jsem se rozhodla pro Bastei.

Obrázek není k dispozici :(

Vracela jsem se podél Křinice zpět do Bad Schandau, když - kde se vzala tu se vzala průtrž mračen! Kapky zběsile bubnovaly do střechy auta, ale nedala jsem se odradit a pokračovala podle plánu B.

B jako Bastei :D

Na Bastei jsem dorazila, pršet už přestalo, ale nakonec z toho nic moc nebylo... posuďte sami...

Obrázek není k dispozici :(

Cestou zpět jsem se ještě rozhodla zastavit a podívat se na Lilienstein. Když jsem vylezla nahoru, skrz mraky nic neviděla, vítr, mlha, mrholení, prostě regulérní podzim. Uprostřed léta! Ještěže jsem nic nepodcenila a vzala si vhodné oblečení :D Jako důkaz přikládám snímek, nedalo mi to se tam nevyfotit, což obvykle opravdu nedělám, ale on by mi asi nikdo nevěřil ;-) Obešla jsem celou stolovou horu a jakmile jsem začala sestupovat zpět, tak se mraky rozestoupily a nade mnou bylo modro...

Obrázek není k dispozici :(

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace