Domů » Novinky » Česko-saské Švýcarsko v pohybu aneb časosběrné video

Česko-saské Švýcarsko v pohybu aneb časosběrné video

Dovolte mi, abych Vám konečně představila svou několikaletou práci :-)

Někdy v roce 2014 jsem objevila časosběrné video z okolí San Franciska s úžasnými záběry pohybující se mlhy. To byl takový prvotní impuls, kdy jsem začala o časosběrném videu uvažovat a do té doby se také datují moje první pokusy s tímto žánrem.

V roce 2015 jsem si pořídila druhý fotoaparát Sony A5000, určený především pro časosběrné video - bylo mi líto závěrky mé zrcadlovky :-) Tím jsem tomu jaksi propadla a při každé výpravě za světlem jsem se vrátila nejen s fotkami, ale také s množstvím materiálu pro časosběrná videa.

Cílem bylo vytvořit celistvé časosběrné video z oblasti Českého a Saského Švýcarska, z různých míst, z různých ročních období a za různých povětrnostních podmínek. Ne všechny kousky, které jsem měla v hlavě, se mi podařily, ale věřím, že to ještě přijde ;-)

V tomto krátkém filmu najdete tedy záběry z Českého a Saského Švýcarska z období od roku 2014 do roku 2017. Celkem bylo na video použito 60 videosekvencí, čítající obrovské množství snímků.

Tímto bych také ráda poděkovala kolegům Honzovi Kurelovi, Frantovi Křivanovi a Martinovi Ticovi za trpělivost a respektování omezení daných snímáním časosběrných sekvencí během našich společných focení. Další velký dík patří mému manželovi Otovi za obrovskou toleranci mých nočních fotovýprav a následného času stráveného zpracováním.

Doufám, že se vám bude moje práce líbit, pokud ano, komentujte, lajkujte, sdílejte :-)

P.S. další kousek tak za další čtyři roky :-D

Použité vybavení:

Sony A5000 + Sony 16-50 mm f/3,5-5,6 OOS SEL

Sony A77 + Tamron SP AF 10-24 mm, Sony DT 16-50 mm, Sony DT 55-200 mm

Přechodové filtry Hitech

Vanguard Alta+ 264AB100

Joby GorillaPod

Adobe Lightroom, LRTimelapse, DaVinci Resolve

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace