Domů » O autorce

O autorce


Ahoj, vítám Vás na svých stránkách, které jsou věnovány mé fotografické tvorbě. Jmenuji se Lenka Nejedlá, pocházím z Prahy, ale jakmile je to možné, unikám ruchu velkoměsta s fotoaparátem v ruce. Nejblíže mému srdci je fotografie krajinářská, ale věnuji se i krásám města a staré architektury.

K fotografování jsem se dostala náhodou v roce 2009, kdy jsme si domů pořídili "lepší" fotoaparát - ultrazoom Sony HX1. V tu chvíli mi připadlo, že ten fotoaparát by měl umět víc, než jen cvakat na automatický režim. A tak jsem začala zkoušet systémem pokus a omyl manuální nastavení expozice. Ta krabička mi naprosto učarovala a začala jsem si vyhledávat různé informace o focení na internetu i v knihách. Brzy jsem zjistila, že zmíněný "lepší" fotoaparát mi nestačí a po pouhých čtyřech měsících jsem si pořídila svou první digitální zrcadlovku Sony α380 se dvěma objektivy. Od té doby se moje výbava rozrostla o další dva objektivy, několik filtrů, stativ a na to všechno jsem potřebovala ještě pořádný fotobatoh. Přehled používané techniky najdete v sekci vybavení.

Také jsem brzy zjistila, že pěkné fotografie se necvakají ve tři odpoledne za hezkého počasí při příjemných 20°C a svoje výpravy za světlem jsem začala podnikat promyšleně s důkladným prostudováním nadcházejícího počasí, úhlu dopadajícího světla a dalších podmínek, které slibovaly pořízení zajímavých snímků. Ani to ale není zárukou, že se vrátím s pěknými snímky. Velkou roli hraje nepředvídatelné štěstí a schopnost být ve správnou chvíli na správném místě :-)Obrázek není k dispozici

Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem poprvé vylezla brzy ráno před úsvitem na skálu a ticho krásné ranní atmosféry s výhledem do okolní krajiny protínalo pouze cvakání závěrky a zpěv ptáků. Ten pocit se nedá popsat, to se musí prožít!

Doufám, že se Vám na mých stránkách bude líbit a budu velmi ráda, když se sem budete vracet.

Všem kolegům přeji pěkné světlo!

Lenka Nejedlá

E-mail: anikita@seznam.cz

__________________________________________________________________________________________________________________

Všechny zde vystavené fotografie jsou chráněny Autorským zákonem č.121/2000Sb. Jejich další použití je možné pouze se svolením autora.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace